Läti peaministrikandidaat pakkus välja uue ministriportfellide jaotuse

Laimdota Straujuma kaks aastat tagasi Läti põllumajandusministrina Kohila vallas Pihali külas Baltimaade esimesel ühismetsaistutamisel.

FOTO: Liis Treimann

Läti peaministrikandidaat Laimdota Straujuma pakkus neljapäeval välja uue ministriportfellide jaotuse koalitsioonipartnerite vahel.

Uus jaotus erineb mõnevõrra esialgsest ettepanekust, mille Straujuma esitas kolmapäeval.

Straujuma ütles ajakirjanikele, et pakub seni parlamendis opositsioonis olnud Roheliste ja Talurahva Liidule sotsiaalministri, haridus- ja teadusministri ning põllumajandusministri kohta.

Konservatiivne rahvuslaste ühendus hakkaks uue kava kohaselt juhtima kultuuriministeeriumi, justiitsministeeriumi ning keskkonna- ja regionaalarenguministeeriumi, tsentristlik Reformipartei siseministeeriumi, välisministeeriumi ja majandusministeeriumi.

Oma paremtsentristlikule erakonnale Ühtsus pakub Straujuma tervishoiuministri, kaitseministri, transpordiministri ning rahandusministri portfelli.

Ajakirjanduse teatel võivad uues valitsuses oma koha säilitada kaitseminister Artis Pabriks, siseminister Rihards Kozlovskis, kultuuriminister Dace Melbārde, tervishoiuminister Ingrīda Circene ja transpordiminister Anrijs Matiss.

President Bērziņš tegi esmaspäeval Straujumale ülesandeks panna kokku uus valitsus, milleks peaministrikandidaadi sõnul võib kuluda kaks-kolm nädalat.

Parteitu Straujuma astus pühapäeval Dombrovskise paremtsentristlikku erakonda Ühtsus. Dombrovskis ise teatas 27. novembril, et võtab poliitilise vastutuse 54 inimese elu nõudnud Riia Maxima toidupoe katusevaringu eest ja astub tagasi.

Tagasi üles