E, 4.12.2023

Navalnõi: Moskva aselinnapea Liksutovi naisel on osalus Eesti firmas

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Moskva linnapea Sergei Sobjanin koos aselinnapea Maksim Liksutoviga (vasakul).
Moskva linnapea Sergei Sobjanin koos aselinnapea Maksim Liksutoviga (vasakul). Foto: SCANPIX

Vene opositsiooniliider Aleksei Navalnõi tegi kindlaks, et Moskva kõrge linnaametniku Maksim Liksutovi abikaasa Tatjana omab ühe Eestis registreeritud firma aktsiaid, kuid see on vastuolus Vene seadustega.

Loksal sündinud Liksutov on Moskva aselinnapea, kelle tegevusvaldkond hõlmab transpordiga seotud küsimusi.

Eesti äriregistri andmetel kuulub Liksutovale pool ettevõttest Transgroup Invest AS. Maksim Liksutov andis oma osa abikaasale 20. juunil 2013.

Navalnõi sõnul ei tohi Liksutov ega ka tema abikaasa omada välismaiseid väärtpabereid, nende seas ka aktsiaid. Niisugune seadus hakkas riigiametnikele ja nende pereliikmetele kehtima 7. mail 2013. Väärtpaberitest vabanemiseks anti aega kolm kuud. Seaduses seisab, et vastasel korral tuleb riigiteenistuja lahti lasta.

Leitud materjalid andis Navalnõi edasi linnapeale Sergei Sobjaninile, Vene peaprokurörile Juri Tšaikale ja presidendi administratsiooni juures olevale korruptsiooniga võitlevale nõukogule. Ta palus täpsustada andmeid kontrollida ja juhul, kui need vastavad tõele, siis Liksutov ametist vabastada.

Moskva transpordiameti pressiteenistusest ei osatud uudisteportaalile lenta.ru operatiivselt Tatjana Liksutovale väidetavalt kuuluvate Eesti firmade aktsiate kohta midagi öelda.

2012. aasta tuludeklaratsiooni järgi oli Liksutov enim teeniv linnaametnik, kelle aastane sissetuleks oli kokku 270 miljoni rublani. Ajakirja Forbes andmetel ulatub ärimehe varandus 500 miljoni dollarini.

Topeltkodakondsust omanud Maksim Liksutov loobus Eesti kodakondsusest detsembris 2011.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles