Põhja-Korea soovib uurida sõjalaeva uppumise asjaolusid

Jürgen Tamme
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lõuna-Korea sõjalaeva Cheonan vööripoole ülestõstmine Kollasest merest Baengnyeongdo saare lähedal.
Lõuna-Korea sõjalaeva Cheonan vööripoole ülestõstmine Kollasest merest Baengnyeongdo saare lähedal. Foto: AP / Scanpix

Korea Rahvademokraatlik Vabariik soovib uurida ülemöödunud kuul Kollasel merel aset leidnud laevahuku tõendeid vaatamata sellele, et Soul süüdistab Pyongyangi aluse uputamises.

«Lõunal pole mingit alust keelduda rahvusliku kaitsekomisjoni uurimisgrupi vastu võtmisest, kui uurimistulemused on objektiivsed ja teaduslikud, nagu Lõuna-Korea väitis,» ütles Põhja-Korea kaitseminister Kim Yong-Chun Soulile saadetud läkituses, vahendas AFP.

Lõuna-Korea kaitseminister Kim Tae-Young ütles reedel, et põhjanaabrite nõudmine on ennekuulmatu ning võrdles seda varga või mõrvari sooviga uurida kuriteopaika.

1200-tonnine korvett Cheonan uppus müstilise plahvatuse tagajärjel 26. märtsi õhtul Põhja-Korea piiri lähistel Kollasel merel ning 104 meeskonnaliikmest õnnestus päästa vaid 58. Sel nädalal avalikusatud rahvusvahelise raporti kohaselt uputas sõjalaeva Põhja-Korea torpeedo.

Pyongyang on nimetanud väidet väljamõeldiseks ning ähvardanud sõjaga, kui lõunanaabrid või ÜRO julgeolekunõukogu kommunistlikule riigile uued sanktsioonid kehtestab.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles