iDeal kampaania

Advokaat: luuretegevuse piiramine viitab Snowdeni jutu õigsusele

Advokaat Anatoli Kutšerena

FOTO: SCANPIX

USA presidendi Barack Obama eilne avaldus, millest ta lubas teha lõpu sadade miljonite ameeriklaste telefoniandmete jälgimisele, näitab, et Ühendriikide endise luuretöötaja Edward Snowdeni tegevus oli õigustatud, ütles Venemaal tema huve esindav advokaat.

«President Obama avaldus tunnistab fakti, et Ameerika eriteenistused tungisid sisuliselt piiramatult kodanike eraellu, rikkudes nende õigusi,» ütles advokaat Anatoli Kutšerena sama päeva õhtul Interfaxile.

Ta tervitas USA presidendi avaldust ja ütles, et tema arvates on Obama aru saanud inimeste murest nende telefonivestluste ja kirjavahetuse ulatusliku jälgimise pärast.

«President Obama tunnistus kinnitab, et Ameerika eriteenistused on rikkunud massiliselt inimeste õigust privaatsusele ja seal hulgas ka välimaa riigipeade õigusi,» sõnas advokaat.

USA presidendi avaldus on reaktsioon inimeste muredele ja pahameelele nende eraellu sekkumise pärast, lisas ta.

Obama lubas reedel teha lõpu sadade miljonite ameeriklaste telefoniandmete jälgimisele ning kinnitas, et Ühendriigid «ei jälgi edaspidi oma sõprade ja liitlaste riigipeade ja valitsuste suhtlust». Ta ütles, et telefonivestluste metaandmete kogumise programm vaadatakse üle, ja kuulutas välja üleminekuperioodi, mille ajal pääsevad USA eriteenistused andmebaasidele ligi ainult kohtu loal.
 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles