«Prantsuse keelega on rühmas lood samad nagu enamikul Eesti rahvast,» nentis ta. «Minu tutvusringkonnas on ainult üksikud, kes prantsuse keelt rahuldaval tasemel oskavad, samas kui inglise keelt räägivad pea kõik. Scoutspataljonis on töökeelteks eesti ja inglise keel.»
«Seega, kui keegi rühmast prantsuse keelt oskab, siis on ta seda iseseisvalt õppinud. Paraku pole seni keegi rühma liikmetest kõva häälega prantsuse keele oskamist kinnitanud,» tõdes ta.
Prantsusmaa palus Euroopa liitlastelt abi KAVis rahu taastamisel esimest korda mullu detsembris Brüsselis toimunud ülemkogul, kus Eesti poolt andis esimese positiivse signaali – et mõtet võiks kaaluda – peaminister Andrus Ansip. Juba samal päeval helistasid Prantsuse kaitseminister ja kaitseväe juhataja president François Hollande’i palvel oma Tallinna kolleegidele, et rääkida võimalusest KAVi panustada.
EL langetas otsuse alustada KAVis oma viimaste aastate suurimat sõjalist missiooni alles sel esmaspäeval. Täpsemaid plaane veel lihvitakse, kuid esialgseil andmeil peaks missioonil osalejate arv ulatuma tuhatkonna eri riikide sõdurini.
Kuigi ka Eestis läheb sõdurite KAVi saatmiseks vaja veel riigikogu mandaati, ollakse Tallinnas sõdurite Kesk-Aafrikasse saatmise ettevalmistustega ilmselt kõvasti ees enamikust Euroopa pealinnadest, sest siin on selle küsimusega tõesti juba detsembrikuisest abipalvest saadik tegeletud. Juhul kui riigikogu peaks andma mandaadi, on kaitsevägi valmis saatma sõdurid KAVi veebruari lõpuks.
Sellega on eestlastel juba õnnestunud ilma torgata. Rahvusvahelises meedias esineb Eesti siiani kui ainus riik, kelle KAVi suundumine on kindel. Nagu märkis portaal France24 viitega diplomaatilistele allikatele, kaaluvad seda missiooni ka Belgia, Leedu, Poola, Rootsi, Sloveenia ja Soome. Sama uudistekanali andmeil on Itaalia, Saksamaa ja Suurbritannia öelnud, et nemad sellesse missiooni panustada ei plaani.
Rahvusvaheline sekkumine KAVis