Põhja-Korea katkestab kõik sidemed Lõuna-Koreaga

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lõuna-Korea tank täna Yeoncheonis toimunud õppusel, milles valmistuti tõrjuma võimalikku Põhja-Korea üllatusrünnakut.
Lõuna-Korea tank täna Yeoncheonis toimunud õppusel, milles valmistuti tõrjuma võimalikku Põhja-Korea üllatusrünnakut. Foto: SCANPIX

Põhja-Korea katkestab igasugused suhted oma lõunanaabriga ning loeb mittekallaletungipakti tühistatuks, teatas täna stalinistliku riigi ametlik uudisteagentuur.


Pyongyangi riikliku taasühendamise komitee teates lubati riigist välja saata kõik lõunakorealased, kes töötavad kahe Korea ühisprojekti raames Kaesongi tööstuspiirkonnas. Ühtlasi on Lõuna-Korea laevadel ja lennukitel edaspidi keelatud siseneda Põhja-Korea vetesse ja õhuruumi, vahendas AFP.

Pinged sõjajalal naaberriikide vahel on viimastel päevadel järsult tõusnud, pärast seda kui Soul teatas, et peab Põhja-Koread vastutavaks sõjalaeva Cheonan uppumise eest märtsi lõpus.

Taasühendamise komitee sõnul on Souli väide, nagu põhjustanuks 46 Lõuna-Korea meremehe hukkumise põhjanaabri torpeedorünnak, võrdväärne sõja kuulutamisega.

Soul teatas eile, et külmutab karistuseks torpeedorünnaku eest põhjanaabriga suure osa kaubavahetusest ning viib Cheonani uputamise ÜRO Julgeolekunõukogu ette.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles