USA algatas BP naftalekke asjus kriminaaljuurdluse

Eilne videokaader Mehhiko lahe puuraugust, millest jätkuvalt naftat lekib.

FOTO: SCANPIX

USA võimud teatasid eile, et on algatanud kriminaaljuurdluse riigi läbi aegade rängima naftareostuse uurimiseks. BP väljendas taas lootust, et suudab kuus nädalat kestnud lekke Mehhiko lahes varsti peatada.


Ökokatastroof on võtmas üha suuremaid mõõtmeid. Võimud on laiendanud kalapüügi keeluala ja teatanud, et lisaks Louisianale on reostunud ka Alabama ja Mississippi rannikualad, vahendas AFP.

USA justiitsminister Eric Holder ütles New Orleansis, et tema alluvad võtavad kohtulikule vastutusele igaühe, kes on naftalekke asjus seadust rikkunud.

Holderi sõnul algas kriminaaljuurdlus juba mitme nädala eest, kuid keeldus täpsustamast, milliseid süüdistusi ja kelle vastu võidakse esitada.

Ka president Barack Obama ähvardas süüdlasi kohtukulliga, öeldes, et valitsusel on kohustus «meie ajaloo suurima sellelaadse keskkonnakatastroofi» põhjus kindlaks teha.

BP tootmisjuht Doug Suttles ütles, et 20. aprillil purunenud naftapuurtorni juhe suudetakse loodetavasti paigata juba täna tänu eile alanud operatsioonile, mille raames lõigatakse ära lekkiva toru servad ja auk tihedalt suletakse.

See võimaldaks toru abil «imeda» enamuse lekkivast naftast merepinnal asuvale tankerile, samas on oht, et toruservade äralõikamise käigus voolab merre veelgi rohkem naftat.

Tagasi üles