Kaitseminister Morin kinnitas Vene ja Prantsuse strateegilist partnerlust

Eurosatory 2010 sissepääs Pariisi lähedal Villepinte'is.

FOTO: SCANPIX

Venemaa ja Prantsusmaa on strateegilised militaarpartnerid, Prantsuse kaitseminister Herve Morin väljendas lootust koostöö edasise jätkumise kohta.

«Venemaa ja Prantsusmaa on strateegilised partnerid militaar- ja tehnilise koostöö vallas. Me oleme saavutanud palju, kuid sellega asi ei lõpe. Meil on palju kontakte,» rääkis Morin Pariisis katsetööstuse näitusel Eurosatory 2010 Venemaa väljapaneku juures RIA Novosti vahendusel.

Vene riiklik kõrgtehnoloogiafirma Rostehnologi pani kokku Venemaa selle aasta väljapaneku, mis tutvustab 30 ettevõtet. Nende hulgas on ka Rosoboronexport, mis tutvustab näiteks nüüdisaegseid tanke, raketiheitjaid, jalaväesõidukeid.

Eurosatory avati täna ja see on lahti reedeni. Taolist rahvusvahelist suurnäitust korraldatakse 1992. aastast saadik iga kaheaasta tagant. Sel aastal ulatub väljapanekute pindala 110 00 ruutmeetrini, näitusel osaleb 1200 firmat 52 riigist.

Vene kindralstaabi ülema asetäitja Vladimir Popovkin kavatseb täna külastada näitust ja pidada läbirääkimisi Prantsuse firmadega. Venemaa loodab, et kõneks tuleb ka dessantlaeva Mistral ostuteema.

Vene peaminister Vladimir Putin rääkis eelmisel nädalal, et Prantsuse kopterikandja Mistral pakub huvi üksnes koos tehnoloogiaga. Prantsusmaa on teatanud, et ei kavatse müüa laeva koos radarisüsteemide ja muu sensitiivse tehnoloogiaga.

Venemaa tahab osta ühe laeva ja litsentsi kolme laeva ehitamiseks Vene laevatehastes.
Prantsusmaa on huvitatud kahe laeva (ilma modernse tehnoloogiata) ja lisaks kahe laeva ehitamiseks mõeldud litsentsi müümisest.

Tagasi üles