E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Narõškin: ELi sanktsioonid kiirendavad Venemaa lõimumist Aasiaga

BNS
Facebook
Comments
Riigiduuma spiiker Sergei Narõškin.
Riigiduuma spiiker Sergei Narõškin. Foto: SCANPIX

Euroopa Liidu võimalikud majandussanktsioonid hoogustavad Venemaa lõimumist Aasia ja Vaikse ookeani riikidega, ütles neljapäeval Vene riigiduuma spiiker Sergei Narõškin.

«Lääneriikide püüdlused takistada sanktsioonidega Euroopa Liidu ja Euraasia majandusruumi koostööd ei arvesta meie geopoliitilise positsiooniga ning annavad vaid hoogu juurde teiste Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna riikidega lõimumisele,» lausus Narõškin Peterburis Euraasia majandusperspektiivi käsitleva rahvusvahelise konverentsi avasõnas.

Euraasia ja Euroopa Liidu koostöö pidurdamise katsed annavad taas kord tunnistust sellest, et Tolliliidu ja Euraasia Majandusühenduse väljaarendamine on olnud edukas, lisas ta.

Narõškini sõnul on Euraasia Majandusühendus muutumas tõsiseltvõetavaks geopoliitiliseks jõuks, mis lõpuks ühendab seitse aastat majandissurutises vaevelnud Euroopa kiirestiareneva Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnaga.

«Ma olen varemgi palju kordi öelnud, et Euroopa ja Euraasia integratsioonivektoreid ei tohi teineteisele vastandada. Euroopa-integratsioon võib saada teatud hetkel [Euraasia-integratsiooni] osaks, sest Euroopa on osa suures Euraasia mandrist,» lausus spiiker.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles