Isegi Valgevenes otsitakse Georgi lindile alternatiivi

Teise maailmasõja sõdureiks riietunud ja Georgi linti kandvad vene noored eile Moskvas.

FOTO: SCANPIX

Kui Vene saatkonnad, mõjuagentuurid ja venemeelsed asusid sel aastal taas 9. mai eel jagama Georgi linte, siis mõnel pool on nad tänavu kohanud ka vastupanu.


Näiteks Lääne-Ukrainas kutsuti nüüd üles kandma Natsi-Saksamaa alistamise puhul hoopiski punaseid moone – samasuguseid nagu Suurbritannias ja mitmes teises Lääne-Euroopas kantakse langenud sõdurite mälestuseks. Moonide kandmise algatas Ukraina Rahvusliku Mälu Instituut.

Ida-Ukrainas on Georgi lindid aga muutunud selgeks sümboliks sellest, et inimene on Kiievi vastu ja Venemaa poolt.

Ka Valgevenes on mitmed organisatsioonid esitanud üleskutse Georgi lint ära keelata ja leida sellele alternatiiv. Opositsiooniliikumine Vabaduse Eest tegi avalduse, mis märkis, et neist on saamas pigem Vene imperialismi kui millegi muu sümbol.

Isegi Aleksandr Lukašenka valitsust toetav Valgevene Noorteliit pakkus välja alternatiivi. Nad ei soovitanud Georgi linti küll otsesõnu keelata, küll aga soovitasid kanda selle asemel hoopis patriootlikke punarohelisi lindikesi.

Kasahstanis kaaluti juba mitu kuud tagasi võimalust asendada Georgi lint teistsuguse lindiga, millel oleksid nende riigilipu värvid. Siiani aga ametlikku asendusvarianti tulnud pole.
 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles