Lõuna-Korea süüdistas põhjanaabreid väljapressimises

Jürgen Tamme
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lõuna-Korea sõjalaeva Cheonan vööripoole ülestõstmine Kollasest merest Baengnyeongdo saare lähedal.
Lõuna-Korea sõjalaeva Cheonan vööripoole ülestõstmine Kollasest merest Baengnyeongdo saare lähedal. Foto: Reuters / Scanpix

Korea Vabariigi välisminister süüdistas Korea Rahvademokraatliku Vabariiki väljapressimises.

Välisminister Yu Myung-Hwan ütles parlamendi ees peetud kõnes, et põhjanaabrite retoorikat peagi algavast sõjast ei maksa uskuda, vahendas uudisteagentuur AFP.

Minister lisas, et ÜRO julgeolekunõukogu vetoõigusega liikmed Venemaa ja Hiina muretsevad rohkem Põhja-Korea võimaliku reaktsiooni pärast, kui maailmaorganisatsioon kehtestab Pyongyangile sanktsioonid.

Soul soovib, et ÜRO kehtestaks Põhja-Koreale sanktsioonid, kuna süüdistab põhjanaabreid märtsis Kollasel merel aset leidnud laevahukus, milles uppus Lõuna-Korea sõjalaev.

1200-tonnine korvett Cheonan uppus müstilise plahvatuse tagajärjel 26. märtsi õhtul Põhja-Korea piiri lähistel Kollasel merel ning 104 meeskonnaliikmest õnnestus päästa vaid 58. Mais avalikusatud rahvusvahelise raporti kohaselt uputas sõjalaeva Põhja-Korea torpeedo.

Pyongyang on nimetanud väidet väljamõeldiseks ning ähvardanud sõjaga, kui lõunanaabrid või ÜRO julgeolekunõukogu kommunistlikule riigile uued sanktsioonid kehtestab.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles