E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Gerassimov: Vene väed lahkuvad Ukraina piirilt 20 päevaga

BNS
Facebook Twitter
Comments
Valeri Gerassimov.
Valeri Gerassimov. Foto: SCANPIX

Ukraina piiri lähedale toodud Vene vägede naasmine oma alalistesse baasidesse kestab vähemalt järgmised 20 päeva, teatas Vene kindralstaabi ülem Valeri Gerassimov reedel.

«Üksuseid pannakse rongidele ja sõjaväe transpordilennukitele. See [äraviimine] kestab umbes 20 peäva,» tsiteeris uudisteagentuur RIA Novosti kindrali sõnu.

Ta tõrjus teateid, et vägede tagasitõmbamine viiakse lõpule 1. juuniks.

Vene president Vladimir Putin kuulutas 19. mail lõppenuks sõjaväeõppused Ukrainaga piirnevatel aladel, kus väed viibisid alates märtsist.

Gerassimov ütles Moskvas julgeolekukonverentsil, et Vene lääne- ja lõunaringkonnas baseeruvad väed alustasid otsekohe naasmist oma alalistesse baasidesse.

NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen ütles neljapäeval, et Vene vägede liikumine Ukraina piiri lähedal võib olla märk lahkumise ettevalmistamisest.

Gerassimov rõhutas, et Vene väed ei kätke endas ohtu Ukrainale ning Ukraina meedia püüab lihtsalt avalikkust väidetava Vene ohuga hirmutada.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles