Vandaalid märatsesid Torontos G20 tippkohtumise ajal

Märulipolitsei tegemas massilist vahistamist hotelli Novotel ees, kus mitmed G20 delegatsioonid peatuvad.

FOTO: SCANPIX

Musta riietunud ja näomaske kandnud vandaalide jõuk märatses eile G20 maade tippkohtumise ajal Toronto kesklinnas, süüdates politseiautosid ning pekstes pesapallikurikate ja vasaratega aknaid sisse. Politsei vahistas üle 150 inimese, vahendab AP.

Korrakaitsjad kasutasid tippkohtumise paiga lähedale tungida üritanud meeleavaldajate vastu kumminuie, pisar- ja pipragaasi.

«Me pole kunagi näinud sellist metsikut kuritegevust ja vandalismi ja hävitustööd oma tänavatel,» ütles Toronto politseiülem Bill Blair.

Blairi sõnul oli vägivallatsenud protestijate eesmärk meelitada politsei eemale tippkohtumise paika ümbritsevast piirdetarast, et seeläbi võimaldada teistel meeleavaldajatel kohtumist segada.

Ehkki politsei vahistas vähemalt 150 inimest, on Blairi sõnul paljud kahtlusalused veel tabamata. Mitmeid politseinikke visati kivide ja pudelitega, kuid kõik olid võimelised edasi töötama.

Torontos tagab eile alanud G20 maade tippkohtumisel korda 19 000 politseinikku, kes toodi kokku üle Kanada. Tippkohtumise turvamine läheb hinnanguliselt maksma üle 900 miljoni USA dollari.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles