See jätab kaks võimalust. Esimene: reisilennuki tabamiseks kasutati kesk- või kaugmaa õhutõrje raketikomplekse. Teine: reisilennuki tulistas alla teine õhusõiduk, eeldatavalt hävituslennuk.
Teadaolevalt ei ole Ukraina valitsusväed konfliktipiirkonnas eelmises lõigus mainitud õhutõrjerelvastust kasutanud. Selleks pole olnud vajadust. Küll on aga viimastel nädalatel avalikkuseni jõudnud uudislugusid sellest, kuidas Ukraina valitsusvägede lennukeid on tabanud raketid, mis võisid lähtuda Vene Föderatsiooni territooriumilt.
Näide: keskmaa õhutõrjekompleksi Buk-M2 laskekauguseks on kuni 50 kilomeetrit, kaugmaa õhutõrjekompleksi S-300PMU2 laskekauguseks on kuni 200-250 kilomeetrit. Selleks, et tabada sihtmärke Ukraina õhuruumis, ei pea need relvasüsteemid lahkuma Venemaa territooriumilt.
Nii muutubki oluliseks, kas Malaisa reisilennuk sai tabamuse 50, 40 või 10 kilomeetri kaugusel Vene-Ukraina piirist (praegu on uudistest läbijooksnud kõik kolm distantsi) – juhul, kui tõepoolest kasutati õhutõrjekomplekse Buk, loomulikult.
Sama Buk-perekonna vanemad mudelid (laskeulatusega kuni 35 kilomeetrit) on ka Ukraina valitsusvägede relvastuses, kinnitamata andmetel on neid viimastel nädalatel langenud «separatistide» sõjasaagiks. Tegemist on keerukate relvasüsteemidega, mille kasutamine on võimatu ilma pika ja põhjaliku erialase väljaõppeta. On välistatud, et suvaline Donetskist pärit Dima või Kolja istuks sellise raketikompleksi juhtkonsooli taha, vajutaks nuppu ning suudaks hävitada 10 kilomeetri kõrgusel lendava õhusihtmärgi. Selliste relvasüsteemi kasutamiseks on vaja professionaalse väljaõppega kaadrisõjaväelasi. Mainitud sõjaväelased saavad pärineda ainult Venemaalt - muidugi juhul, kui tegemist oli «separatistide» kontrollitud territooriumilt lähtunud lasuga.
Nagu eelpool juba mainitud, pole Ukraina valitsusväed sarnast relvastust konfliktis varasemalt kasutanud ning oleks ka ebatõenäoline, et Ukraina valitsusvägede õhutõrjemeeskonnad võtaksid sihikule lennuki, mis saabub Kiievi poolt ja liigub Vene-Ukraina piiri suunas. Sarnasel kursil liiguvad ainult Ukraina valitsusvägedele sõbralikud lennuvahendid.
Teise stsenaariumi (rakett pärines hävituslennukilt) puhul tasub märkida, et esiteks on viimase kuu jooksul Venemaa sõjalennukid väidetavalt korduvalt rikkunud Ukraina õhupiiri ning teiseks on Vene hävituslennukite relvastuses kaugulatusega õhk-õhk raketid, mille 70-80 kilomeetrine laskeulatus võimaldab tabada sihtmärke Ukraina õhuruumis ka teiselt poolt riigipiiri.