Austraalia peaminister ei välista lahingüksuste saatmist Iraaki

Pered põgenevad koos lastega Põhja-Iraagis tegutsevate pühasõdalaste eest.

FOTO: SCANPIX

Austraalia peaminister Tony Abbott ei välista lahingüksuste saatmist Iraaki lisaks sõjaväe transpordilennukitele, mis toimetavad humanitaarabi pühasõdalaste piiramisrõngas olevatele tsiviilelanikele Sinjari mäel.

Valitsus ei välista sõjalist sekkumist Iraagis, ütles Abbott teisipäeval Londonis Briti ametiisikutega peetud Iraagi-teemalise kohtumise järel.

«Me räägime sellest oma partneritega, kelle ring ulatub palju kaugemale Ühendriikidest ja Suurbritanniast. Arutame, kuidas me saaks kasulikud olla,» lausus peaminister.

«On suur vahe sekkumisel genotsiidi ärahoidmiseks ning seda tüüpi sekkumisel, mida me oleme viimastel aastatel lääneriikide esituses Lähis-Idas näinud ... keegi ei tohiks neid kahte segi ajada,» lausus valitsusjuht.

Austraalia opositsioon kritiseeris kolmapäeval Austraalia lahingüksuste võimalikku tagasisaatmist Iraaki.

Kaitseminister David Johnston ütles, et sõjavägi on seni võtnud endale kohustuse saata Iraagi põgenikele humanitaarabi kohale toimetama kaks relvastamata transpordilennukit C-130 Hercules.

Tema sõnul alustab Austraalia Sinjari mäel lõksus olevatele põgenikele humanitaarabi andmist kahe või kolme päeva jooksul.

Seni on Sinjari mäel lõksus olevatele põgenikele humanitaarabi toimetanud USA ja Briti lennukid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles