ÜRO Julgeolekunõukogus arutati Ukrainas kujunenud olukorda

Venemaa suursaadik ÜRO juures Vitali Tšurkin.

FOTO: SCANPIX

ÜRO Julgeolekunõukogu kogunes neljapäeval erakorralisele istungile, kus arutati Ukrainas kujunenud olukorda.

USA suursaadik maailmaorganisatsiooni juures Samantha Power nõudis istungil otsesõnu, et Venemaa lõpetaks valetamise ja Ukraina kriisi tahtliku pingestamise. Venemaa suursaadik Vitali Tšurkin seadis omakorda kahtluse alla lääneriikide sõjaliste nõunike viibimise Ukrainas.

NATO hinnangul tegutseb Ukrainas enam kui 1000 Vene sõjaväelast.

«Venemaa sõdur, kes otsustab sõdida Ukrainas suvepuhkuse ajal on sellest hoolimata siiski Venemaa sõdur,» ütles Power.

Tšurkin vastas, et Ukraina valitsus sõdib oma rahvaga ja ei eitanud venelastest vabatahtlike kohalolekut Ukrainas.

«Ukraina idaosas on muidugi venelastest vabatahtlikke. Keegi pole seda varjanud,» tõdes Tšurkin.

Venemaa suursaadik tõi ühtlasi välja lääneriikide sõjaliste nõunike viibimise Ukrainas ja küsis, kes varustab Ukraina armeed relvadega.  Tšurkini sõnul tahab ta Washingtonile saata sõnumi, et «lõpetage sekkumine iseseisvate riikide siseasjadesse».

ÜRO peasekretäri asetäitja poliitikaküsimustes Jeffrey Feltman tõdes, et Ukrainas lisandunud vägivald tähendab kriisi edasist ohtlikku pingestumist.

Ukraina teatas neljapäeval riigi kaguosas asuva Novoazovski ja teiste ümbruskonna linnade langemisest «Vene regulaarvägede kätte».

USA andmeil on Venemaa saatnud naaberriigi territooriumile uusi tanki- ja soomukikolonne ning juhib mässuliste vastupealetungi Luganski ja Donetski piirkonnas. Kiiev teatas neljapäeval, et Vene sõdurid vallutasid piirilinna Novoazovski.

Tagasi üles
Back