N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Love Parade'il Saksamaal tallati surnuks 15 inimest

Raul Sulbi
Facebook
Comments

Saksamaal Duisburgi linnas peetaval tuntud elektroonilise tantsumuusika festivalil Love Parade'il tallati täna tekkinud segaduses ja paanikas surnuks 15 inimest, üle saja inimese sai vigastada.

Politsei teatel puhkes rahvamassis paanika Karl-Lehri tänava tunnelis, vahendas Euronews.

Ühe informatsiooni järgi soovis politsei takistada üha uute tehnomuusika austajate pääsu niigi ülerahvastatud festivalialale või turvakontrolli punkti. Vahetult enne paanika puhkemist soovitas politsei läbi valjuhääldite muusikasõpradel tuldud suunas tagasi pöörduda, kuna festivalialal oli juba liigagi palju rahvast, vahendas NPR.

Päästetöötajatel oli raskusi tunnelis aset leidnud tragöödia ohvriteni jõudmisega. Võimud ei soovinud festivaliala evakueerima asuda, kuna see oleks nende hinnangul põhjustanud veelgi suuremat paanikat ja kaost, teatas BBC News.

Suurem osa festivalikülastajatest jäi toimunud tragöödiast teadmatusse ning pidu jätkus. Korraldajad prognoosisid selleaastase festivali publikuks ligi miljon inimest.

Aastail 1989-2006 toimus Love Parade alati Berliinis ning sai selle linna üheks firmamärgiks, kuid pärast jõudmist osalejate arvu mõttes tippu 1999. aastal, mil festivali külastas 1,5 miljonit inimest, sattus üritus rahalistesse raskustesse ning konfliktide tõttu linnavõimudega kolis Berliinist ära. Viimaseil aastail on festival toimunud Ruhri tööspiirkonna linnades.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles