«Meie programm oli toona väga lihtne – me oleme leedulased, me peame saame paremaks kui eestlased,» sõnas Kubilius ja sõnas, et nüüdseks on see tema hinnangul ka õnnestunud, sest Leedu palgad on jõudnud Euroopa keskmisest kümne aasta taguse ajaga võrreldes 40 protsendilt 70 protsendile. Küll möönis Kubilius, et pärast karme otsuseid leedulased teda tagasi enam ei valinud.
Ka Euroopas on vaja Kubiliuse hinnangul vastu võtta koheseid otsuseid ja samme, mis muudaks pikaajalise perspektiivi paremaks, kui see praegu on. «Euroopas on väga tugev vajadus tegutsemise ja tõeliste poliitiliste liidrite järele,» ütles Kubilius ja lisas, et Euroopa peaks selgelt väljendama, et Ukraina on selle osa.
Euroopa Komisjoni arenguvolinik Andris Piebalgs sõnas samal paneelil esinedes, et liikmesriikide valitsustel on Ukraina kriisi käsitlemise puhul samuti suur roll. «Sanktsioonid tehtud nii, et EList tulev raha ei toetaks otsest Moskva sõjategevust. Me teame, mida tuleb teha ja tähtis on, et valitsused järgiksid seda teed, sest mõnikord kaasneb reformide elluviimisega töökaotus,» sõnas Piegalgs.
OECD peasekretäri Angel Gurría hinnangul on Euroopal ka muutmist vajavaid siseprobleeme – mitmed faktorid takistavad selle arengut.«Üks kasvumootor – kaubavahetus – on olnud loid. Teine kasvumootor –eksport – on olnud ka loid, sest Euroopa pangandussektorit pole korda tehtud ja reguleeritud,» sõnas Gurría. Seni on Euroopat vedanud arengumaad, kuid ka see enam ei tööta, sest Hiinaga on kaubavahetus jõudnud seisakusse ja Brasiiliaga liigub väga aeglaselt. «Mis on seisakust väljasaamismeetodid? Viia intressimäärad alla? Kas me pole Kas me pole seda juba teinud, need on praktiliselt nullini jõudnud. Teine idee – kulutame end seisakust välja. Oot - kas me sedaka ei teinud juba?» küsis Gurría.