Handi-Mansimaal suri sünteetilise uimasti tõttu kuus inimest
Lisaks paigutati haiglasse 36 inimest

Suits

FOTO: SCANPIX

Kesk-Venemaal Surguti linnas on seadusliku sünteetilise uimasti suitsetamise tagajärjel surnud kuus ja haiglasse viidud 36 inimest, ütlesid prokurörid.

Tänase seisuga on uimasti kahjulik toime mõjutanud ligikaudu 100 inimest, kellest 36 on paigutatud haiglasse, ütlesid naftarikka Handi-Mansi Jugra autonoomse ringkonna prokurörid uudisteagentuuri RIA Novosti vahendusel.

Ohvrid olid 18 kuni 35 aasta vanused ja «surid 19.-24. septembril pärast Surgutist ostetud tundmatu mõnuaine tarbimist,» ütles juurdluskomitee regionaalne üksus.

«Nad kõik suitsetasid sünteetilisi mõnuaineid,» kinnitasid prokurörid.

Aine tarbimise sümptomid olid närvilisus, hirm, ärevus, laienenud pupillid, ebaühtlane kõnnak ja mõnede puhul kooma, ütles Surguti abilinnapea Dmitri Suhharev telekanali Kanal 5 vahendusel.

Kohalikud ametivõimud on algatanud uurimise ohtlike ainete müümisega mitme isiku surma põhjustamise alusel. Süüdimõistmisel on karistuseks kuni 10 aastat vangistust.

Vene föderaalse narkokontrolliameti kohaliku üksuse juhi Andrei Tšernikovi sõnul ostsid ohvrid mõnuained interneti vahendusel tükihinnaga 1500 rubla (30 eurot).

Agentuuri kodulehekülje andmetel põhjustavad mõnuained ajukoore kahjustusi, enesetapjalikku käitumist, sügavat depressiooni ja hallutsinatsioone.

Tema sõnul olid ohvrid peaaegu eranditult hea tervise juures ja polnud võimudele teadaolevalt narkosõltlased.

Kanepisuitsetamist imiteerivad sünteetilised mõnuained on Venemaal laialt saadaval. Neid reklaamitakse internetis ja kõnniteedele piserdatud kirjades vürtside ja sooladena ning neid müüakse viiruki või vannisooladena.

Sama narkootikumi süüdistatakse hiljuti Loode-Venemaal Kirovi rajoonis nelja inimese surma põhjustamises.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles