R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Koalitsioonipartnerid ootavad Ühtsuselt suhtumise muutumist

BNS
Facebook
Comments
Ühtsuse peaministrikandidaat Laimdota Straujuma.
Ühtsuse peaministrikandidaat Laimdota Straujuma. Foto: SCANPIX

Ettepanekut Läti uues valitsuses vastutussfääride jagamisest tuleb oodata Ühtsuselt, kes peaks koalitsioonipartnereid käsitlema võrdsetena, leiavad Rahvuslaste Ühenduse esindaja Aigars Lūsis ning Roheliste ja Talurahva Liidu esindaja Aivars Lembergs.

Lembergs ütles esmaspäeval telekanali LNT saates «900 sekundit», et läbirääkimiste baas ehk peaministrikandidaat Laimdota Straujuma ettepanek ei ole hetkel lõpuni läbi mõeldud.

«Kui nad ei vaata küsimust teisest vaatenurgast, siis arvan, et tekivad probleemid stagnatsioonist väljatulekuga. Positiivne on, et käib töö valitsusdeklaratsiooniga. Minu arvates tuleks Rahvuslaste Ühendusele pakkuda veel üht ministeeriumi. Ühtsus peab järele andma ning siis tekib Roheliste ja Talurahva Liidu ning Rahvuslaste Ühenduse vahel teatud rotatsioon,» ütles ta.

Lūsis leidis samuti, et partnereid tuleb käsitleda võrdsetena. Tema prognoosi järgi kinnitatakse valitsus 5. novembril ametisse.

Straujuma annab esmaspäeval koalitsiooni istungil teada parteiesindajate uuest kohtumisest portfellide jagamise teemal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles