P, 10.12.2023

Malawi vahetas tõusva päikese lipul sirava päikese vastu

Evelyn Kaldoja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Vaene Aafrika riik Malawi vahetas välja oma 46 aastat kasutuses olnud rahvuslipu välja. President Bingu wa Mutharika teatas täna riigiraadios esinedes, et see peegeldab uut ajastut 1964. aastal Briti koloniaalvõimu alt vabanenud maal.


Riigipea sõnutsi tähistavad muudatused lipul arenguid riigis. Varem lipul olnud tõusev päike oli Bingu wa Mutharika sõnul koloniaalvõimude pärand ja sümboliseeris seda, et britid tõid sinna valguse. Uuel lipul särab terve päike.

«Me ei saa jätkata aastal 2010 koidikus olemist samamoodi nagu me olime aastal 1964,» tsiteeris presidenti uudistevõrk AFP. «Me ei pea elama igavesti minevikus. Tuleb aeg, kui asju tuleb muuta ja lipp pole erand.»

Kriitikute hinnangul tulnuks lipumuutus panna rahvahääletusele. Omal ajal eelmise lipu kasutusele võtnud Malawi Kongressi partei pressiesindaja Nancy Tembo leidis, et muudatusega ei austata maa ajalugu, mida vana lipp sümboliseeris.

Lipuvahetusega polnud rahul ka opositsioonis oleva Demokraatliku Ühisrinde peasekretär Kennedy Makwagwala. «Malawi pole saavutanud mingit märkimisväärset arengut, mis vääriks lipuvahetust,» lausus ta. «Siin riigis leidub jätkuvalt nälgimist.»
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles