Itaalia põhjaosa räsinud tormi ohvrite arv tõusis kuueni

Tulvavesi Milanos.

FOTO: SCANPIX

Itaalia põhjaosa räsinud tormi ohvrite arv tõusis laupäeval kuueni, teatasid võimuesindajad.

Viimase ohvri nõudis maruilm Genova linna lähedal Mignangeos, kus tulvavesi viis teelt minema sõiduauto. Genova linnapea Marco Doria pöördus linnaelanike poole üleskutsega, et need püsiksid kodudes.

«Olukord on äärmiselt raske, väga tõsine. Üleskutse on kodudes püsida. See ei ole hirmutamine, see on ettevaatus,» manitses meer. Tulvade ja maalihete tekitatud kahju ulatub rohkem kui 100 miljoni euroni.

Milanost kagus Moscazzanos leidsid päästetöötajad kohaliku linnavolikogu 36-aastase liikme surnukeha. Mees oli püüdnud takistada tulvavete tungimist ühte restorani.

Kolmapäeval uppus Maggiore järve 70-ndates eluaastates mees, kes püüdis Ispra sadamas oma jahti tugevamalt kinnitada ning kukkus vette. Varem sel nädalal surmasid maalihked kaks inimest Ligurias ja veel ühe Torino lähedal.

Viimase kuu jooksul on Põhja-Itaalias saanud ilmaga seotud vahejuhtumites surma üheksa inimest.

Kuigi paduvihm neljapäeval nõrgenes, oli ainuüksi Milanos üle 60 kooli suletud ning mitu tänavat vee all, sest Seveso ja Lambro jõgi tõusid üle kallaste.

Päästetöötajad kardavad, et piirkonna suurim jõgi Po võib samuti üle kallaste tõusta. Meteoroloogide sõnul on nädalavahetusel taas paduvihma oodata.

Tagasi üles
Back