Fergusonis on tänavatele toodud politsei soomusmasinad ja vahistatud 61 inimest

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Protestija Oaklandis teatab plakati abil, et ka mustanahaliste elud loevad.
Protestija Oaklandis teatab plakati abil, et ka mustanahaliste elud loevad. Foto: SCANPIX

 USA politsei on vahistanud ööl vastu tänast Missouri osariigis Fergusoni linnas puhkenud rahutustes 61 inimest.

Vägivaldsed rahutused, mis on tõsisemad kui augustis, vallandas kohtu otsus mitte esitada süüdistust mustanahalise nooruki tapnud politseinikule.

Põlema on süüdatud mitukümmend äriruume sisaldavat hoonet ning kostunud sadu laske, ütles täna St. Louis' maakonna politseiülem Jon Belmar. Väidetavalt tulistasid meeleavaldajad politseinikke ja loopisid neid kividega.

Rahvahulk süütas ka politseiautosid ning rüüstas poode. Teateid hukkunutest pole. Kuuskümmend üks protestijat on vahi alla võetud, sõnas politseiülem. Korra taastamiseks on Missouri kuberner Fergusoni saatnud täiendavaid rahvuskaardi üksusi.

Märulipolitsei kasutas rahvamassi ohjeldamiseks ka pisargaasi ning kumminuiasid. St. Louis'i eeslinna tänavatel on nähtud liikumas ka politsei soomusmasinaid.

Rahutused on tõsisemad 18-aastase Michael Browni mahalaskmisele järgnenud nädalatel asetleidnust, ütles politseiülem.

Belmari sõnul politsei ühtegi lasku rahva ohjeldamiseks ei teinud. Fergusoni kogukond on täiesti lõhestunud, lisas ta.

Valge politseinik Darren Wilson väitis Browni tapmise järel avaldatud politsei raportis, et nooruk oli poest sigareid varastanud. Hiljem ilmnes, et patrullautos istunud Wilson ei teadnud röövist midagi, vaid peatas Browni seetõttu, et too kõndis keset teed ja häiris liiklust. Wilsoni valetamine vallandas Fergusonis mitu nädalat kestnud rahutused.

Vandekohus otsustas eile õhtul mitte esitada Wilsonile süüdistust. Prokurör Robert McCullochi sõnul toetusid vandemehed seni kuulmata tunnistusele.

Otsuse järgi Wilson siiski tuvastas Browni kui potentsiaalse kahtlusaluse sigari varguses pärast temast ja tema kaaslasest ametiautoga möödumist.

Nii president Barack Obama kui ka Browni perekond on kutsunud rahvast kohtuotsuse järel vaoshoitusele. Meeleavaldused ei toimu täna aga mitte ainult Fergussonis, vaid ka mitmel pool mujal Ühendriikides Los Angelesest New Yorgini. Californias Oaklandis sulgesid meeleavaldajad suure maantee San Francisco lahe piirkonnas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles