Egiptuse meeleavaldusel sai surma inimene

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Egiptuse pealinnas Kairos sai laupäeva õhtul politseinike ja meeleavaldajate vahel puhkenud kähmluses surma inimene ja mitmed vigastada, teatas julgeolekuametnik.

Rohkem kui tuhat inimest kogunes pealinnas Tahriri väljakule, et protesteerida kohtuotsuse vastu, millega mõisteti õigeks ekspresident Hosni Mubarak ja tema julgeolekujuhid.

Politsei lasi meeleavaldajate ohjeldamiseks käiku pisargaasi ja veekahurid.

Egiptuse kohus loobus varem päeval kordusprotsessil ekspresident Hosni Mubarakile seoses meeleavaldajate hukkumisega 2011. aasta ülestõusu ajal esitatud mõrvasüüdistusest ja mõistis tema julgeolekujuhid õigeks.

Kohus mõistis Mubaraki õigeks ka korruptsioonisüüdistuses, millega ta oli kohtu all koos oma poegade Alaa ja Gamaliga. Ekspresident jääb endiselt vanglasse, kus ta kannab kolmeaastast karistust teise korruptsiooniasja eest.

86-aastane Mubarak mõisteti 2012. aastal seoses meeleavaldajate tapmisega eluks ajaks vangi,kuid apellatsioonikohus tühistas otsuse ja määras kordusprotsessi.

Mubarak  kukutati 2011. aasta veebruaris pärast 18 päeva kestnud ülestõusu, mis lõpetas tema kolm kümnendit kestnud võimu ning vallandas kaootilise perioodi, mis viis eelmisel aastal tema islamistliku eelkäija Mohammad Morsi tagandamisele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles