Euroopa Liidu idapartnerluspoliitika nähtava tulemina tõi Poikans välja sõlmitud lepped: assotsiatsioonilepped Ukraina, Gruusia ja Moldovaga ning viisavabaduslepe Moldovaga. Lisaks on teise faasi jõudnud viisavabaduslepped Gruusia ja Ukrainaga.
«Idapartnerluse puhul saaks edasi minna nii, et tegeleda iga riigiga eraldi. Me ei saa hüljata Armeeniat, Aserbaidžaani ja Valgevenet,» sõnas Poikans ja lisas, et tegelikult on meil kuus riiki, mis on üsna haprad. Moldovas taaskinnistati Euroopa kurss, kuid vähese enamusega, tõi ta näiteks eile Moldovas toimunud parlamendivalimised. Samal paneeldiskussioonil osalenud Eesti eurosaadik Tunne Kelam sõnas Moldova kohta, et nii Moldova kui ka EL ise on sisemiselt lõhestatud.
Kelami sõnul on idapartnerluse puhul tema jaoks põhiline küsimus see, kas me oleme sellega hiljaks jäänud. «Peamine probleem on olnud ELi jaoks see, et kuigi on tehtud häid plaane, on mõlemad partnerid olnud kõhklevad ja kaheks rebitud,» sõnas Kelam. «Kümne aasta eest, mil ukrainlased olid innukalt valmis Euroopasse minema, oli vastuvõtt ettevaatlik – tegelikult polnud nad Euroopa perre teretulnud,» ütles Kelam ja lisas, et poliitikas on kõige halvem olla kõhklev.
Hüljata aga idapartnerlust Kelami hinnangul ei saa, selle poliitika sihtriikides on aga eelkõige vaja tõsiseid sisereforme ja rahalist tuge. «Liiga vähe ja liiga hilja – selline on ELi poliitika idasuunas,» sõnas aga tänasel diskussioonil Ukraina poliitikaekspert Vasil Filiptšuk ja tõi ühe sellise käigu näiteks sanktsioonide kehtestamine Venemaale, mis võttis ELil kolm kuud aega.