T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soome terviseamet soovitab peatada seagripivaktsiini kasutamise

Arstid tahavad uurida narkolepsia ja Pandemrix-vaktsiini võimalikku seost!
Mari Kamps
Soome terviseamet soovitab peatada seagripivaktsiini kasutamise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Seagripivaktsiin Pandemrix
Seagripivaktsiin Pandemrix Foto: SCANPIX

Soome tervishoiuamet (THL) soovitab katkestada seagripivaktsiini Pandemrix kasutamise seni, kuni narkolepsia juhtumid välja selgitatakse.

THL tahab enne vaktsineerimise jätkamist uurida välja, miks laste ja noorte hulgas on sagenenud kontrollimatu lühiajaline unevajadus, vahendas Helsingin Sanomat.

Tervishoiuameti hinnangul pole praegu teravat vajadust lasta end seagripi  ehk uue gripi H1N1 vastu vaktsineerida, kuna mingit epideemiat pole. Lisaks sellele on suur osa inimestest haiguse põdemise või kaitsesüstimise tõttu seagripi eest kaitstud.

THLi soovitus põhineb rahvusliku vaktsineerimisspetsialistide rühma (KRAR) ettepanekul.
Poole aasta jooksul on Soomes registreeritud 15 kindlat narkolepsia juhtumit. Haigestunud on 5- kuni 16-aastased lapsed. Lisaks on mitmeid haiguskahtlusi. Haigestumiste rida sai alguse aastavahetusel.

Tavaliselt on Soomes registreeritud kaks kuni seitse narkolepsia juhtumit aastas.

THL oletab, et haigestumiste sagenemise taga on kas seagripp, vaktsineerimine, vaktsineerimise ja infektsiooni ühismõju või veel mingi muu asjaolu.

Märksõnad
Tagasi üles