Bakter võis Mainzi kliinikusse sattuda transportimisel

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Marlen Rein
Copy
Mainzi Ülikooli kliinik
Mainzi Ülikooli kliinik Foto: SCANPIX

Mainzi kliiniku surmajuhtumil on selgunud uus tõde: imikute toidusegusse sattus bakter katkise pudeli tõttu. Seega nakatus tilgutivedelik ilmselt juba teel kliinikusse, mitte haigla apteegis.

Kui seni arvati, et bakter sattus imikute tilgutisse Mainzi Ülikooli kliiniku apteegis toidu kokkusegamisel, siis nüüd on selline arvamus pea peale pööratud. Esimesed mikrobioloogilised uurimised kinnitasid, et kolme beebi surma põhjustanud tilgutisegu nakatus bakteriga ilmselt juba transportimisel, vahendab Spiegel-Online.

«Meil on põhjust arvata, et bakter sattus segusse kusagil pudeli täitmise ja kliiniku apteeki jõudmise vahepeal,» ütles peaprokurör Klaus-Peter Mieth, kelle sõnul üks vedelikuga pudel ilmselt transportimisel vigastada sai.

Prokuröri sõnul ei saa apteegi töötajaid süüdistada. Ka tervishoiueksperdi Martin Exneri sõnul oli kliiniku apteegis kõik korras ning hügieeniga probleeme pole.

Kokku suri Mainzi Ülikooli kliinikus viimaste nädalate jooksul kolm last, kelle surmapõhjuseks peetakse enterobakteriga nakatumist.

Enterobakterid on soolestikubakterid, mis kuuluvad nn sekundaarsesse mikrofloorasse ning on organismis väikeses koguses olemas. Enamikule inimestest need ohtlikud ei ole, aga enneaegsete laste jaoks võivad mõned bakteriliigid kujutada tõsist ohtu.

Tagasi üles