Saada vihje

Egiptuse võimud tugevdavad ülestõusu aastapäeval julgeolekut

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Täna Tahriri väljakul toimunud Araabia kevade mälestusmeeleavaldus.
Täna Tahriri väljakul toimunud Araabia kevade mälestusmeeleavaldus. Foto: SCANPIX

Egiptuse võimud on tugevdanud Kairos ja teistes linnades julgeolekumeetmeid, sest oodata on meeleavaldusi autokraadist presidendi Hosni Mubaraki kukutanud 2011. aasta ülestõusu tähistamiseks.

Eile lasti Kairo kesklinnas maha naine, kes võttis osa meeleavaldusest, millega mälestati ligi 900 protestija tapmist 2011. aasta ülestõusu ajal.

Aktivistid süüdistavad Aleksandriast pärit 32-aastase Shaimaa el-Sabaghi surmas politseid. Ametivõimud on lubanud asja uurida.

Politsei sulges täna suuremad Kairo väljakud ja tõhustas turvameetmeid riigiasutuste ümbruses.

President Abdel Fattah el-Sisi võimu vastustavad islamistid kavandavad aastapäeva puhuks tänavameeleavaldusi.

Märksõnad

Tagasi üles