R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Costa Concordia pisarais kapten palus armu

BNS
Facebook
Comments
Costa Concordia kohtus.
Costa Concordia kohtus. Foto: SCANPIX

2012. aasta jaanuaris toimunud ja 32 inimelu nõudnud katastroofi põhjustamises süüdistatav kruiisilaeva Costa Concordia kapten Francesco Schettino palus lõppsõnas ta süüdistustest vabastada.

«Viimased kolm aastat olen olnud meedia hakklihamasinas,» ütles 54-aastane Schettino, kellele Itaalia prokuratuur nõuab 26 aasta pikkust vanglakaristust. «Kogu vastutus on pandud minu õlule, austamata tõde või ohvrite mälestust,» lisas mees, kes ei suutnud oma sõnavõttu aga pisarate tõttu lõpetada.

Schettinot süüdistatakse 32 inimese tapmises, laevaõnnetuse põhjustamises, keskkonnakahju tekitamises ja laeva hülgamises. 19 kuud väldanud protsessis on oodata kohtuotsust ilmselt homme. Schettino saatuse üle otsustavad kolm kohtunikku.

Schettino avaldas suvel valmisolekut sõlmida kokkuleppemenetlus, mille kohaselt on ta valmis end süüdi tunnistama ning kolmeks ja pooleks aastaks vangi minema. Kohus lükkas kaitsjate pakkumised aga tagasi.

Schettino on toonitanud, et üksnes tema oskuslik manööverdamine hoidis Giglio saare lähedal ära halvima. Väidetavalt sõitis Costa Concordia 4229 inimesega pardal aga karile, kuna saare lähedal tervitamismanöövrit teha soovinud kapten muutis kurssi.

Schettino on eitanud ka talle süüks pandavat laeva vabatahtlikku hülgamist, väites hoopis, et komistas ja kukkus kogemata päästepaati, jätkates päästetööde koordineerimist kaldalt.

Kuigi Schettino võimalik süü laeva õnnetusse sattumisel pole kohtulikult kinnitust leidnud, on kohus vangi mõistnud mitu laeva uppumisega seotud isikut. Mullu juulis mõistis kohus lihtmenetluse korras vangi viis laevafirma töötajat.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles