P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Obama pani Keystone XL naftajuhtme ehitamisele veto

Facebook
Comments
USA president Barack Obama
USA president Barack Obama Foto: SCANPIX

USA president Barack Obama pani täna veto seadusele, mis oleks võimaldanud ehitada USA-d ja Kanadat ühendava Keystone XL naftajuhtme.

Süüdistades vaenulikku kongressi katsetes «minna ringiga mööda pikaajalistest ja tõestatud protsessidest» hindamaks naftajuhtme vastavust rahvuslikele huvidele, teatas Obama, et seadus «teenis minu veto».

Tegemist on Obama kuueaastase ametiaja kõige tähtsama vetoga.

USA kongress andis Keystone XL torujuhtme ehitamisele lõpliku heakskiidu 11. veebruaril.

Otsus puudutab Kanada Alberta provintsi naftaliivade piirkonnast Ühendriikide Texase osariigi naftatöötlustehastesse kulgeva torujuhtme neljandat, 1897 kilomeetri pikkust lõiku, mis läbiks teekonnal muuhulgas Nebraska osariigis asuvat Sand Hillsi küngasmaastikku.

Projekti tabas veebruaris tagasilöök, kui Nebraska tühistas osariigi kuberneri naftatoru ehitamist lubava otsuse. Kohtu hinnangul on toru kavandatav marsruut vastuolus põhiseadusega.

Valmimise korral peaks naftatoru olema võimeline transportima 830 000 barrelit toornaftat päevas Nebraska naftatöötlustehastesse, kust see liiguks olemasolevat naftatoru pidi edasi Texasesse.

Vabariiklased põhjendavad naftajuhtme vajalikkust töökohtade loomisega.

Obama kinnitas varem, et Kanada ja USA vaheline naftajuhe saab heakskiidu vaid sel juhul, kui see on keskkonnasäästlik ega suurenda saastatust. Projekti vastu on sõna võtnud keskkonnaaktivistid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles