Porošenko nimetas Savtšenko Ukraina kangelaseks

Nadežda Savtšenko 10. veebruaril kohtus.

FOTO: SCANPIX

Ukraina president Petro Porošenko andis täna alates suvest Venemaal vangis hoitavale ukrainlannast lendurile Nadežda Savtšenkole Ukraina kangelase Kuldtähe.

Porošenko nimetas Savtšenkot Ukraina võidu ning murdumatu vaimu ja kangelaslikkuse sümboliks. Samuti kordas riigipea, et Ukraina teeb kõik, et Savtšenko pääseks vabadusse.

Vene võimud süüdistavad Savtšenkot, kes jätkab kurikuulsas eeluurimisvanglas Matrosskaja Tišina näljastreiki, kahe Vene riikliku tele- ja raadiokompanii ajakirjaniku tapmisele kaasaaitamises Ida-Ukrainas toimuvas sõjas.

Süüdistuse järgi edastas Ukraina vabatahtlike pataljonis Aidar võidelnud elukutseline lendur Savtšenko Ukraina armee suurtükiväelastele ajakirjanike asukoha, mille peale avati surmav tuli. Savtšenko väitel on see väljamõeldud süüdistus, mis esitati talle pärast seda, kui ta langes vangi Ukraina nn separatistide kätte ning viidi väevõimuga Venemaale.

Ukraina üldsus peab möödunud aasta 13. detsembril näljastreiki alustanud Savtšenkot Venemaaga Donbassi pärast peetava väljakuulutamatu sõja pantvangiks. Paljude ukrainlaste jaoks on sügisel Ukraina parlamenti valitud Savtšenkost saanud juba ligi aasta kestnud vastasseisu sümbol.

Tagasi üles
Back