iDeal kampaania

Netanyahu: lepe annaks Iraanile vabad käed tuumarelva ehitamiseks

Benjamin Netanyahu USA Kongressis.

FOTO: SCANPIX

Tuumalepe, mille üle suurriigid Iraaniga praegu läbi räägivad, annaks Teheranile vabad käed tuumarelva arendamiseks, väitis Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu teisipäeval USA kongressis esinedes.

Iisraeli valitsusjuht nimetas kõnes, mis toimus samal ajal, kui USA välisminister John Kerry peab Šveitsis oma Iraani kolleegiga tuumakõnelusi, islamivabariiki üleilmseks ohuks.

«See kokkulepe ei takista Iraanil tuumarelva omandamast,» ütles Netanyahu, astudes vastu USA presidendi Barack Obama seisukohale, mille kohaselt Iraani ambitsoone tuleb ohjeldada diplomaatilise kokkuleppe kaudu.

«See praktiliselt tagab, et Iraan saab need relvad, pealegi suurel hulgal. Kuna Iraani tuumaprogramm jääb praktiliselt puutumatuks, on aeg, mil Iraan suudab taas rikastada uraani vajalikule astmele, väga lühike.»

Netanyahu kõnest jäi eemale umbes 50 USA kongressi demokraadist saadikut, kuid Nertanyahut tervitati kauakestva ovatsiooniga.

«Tean, et minu kõne ümber on olnud palju vastuolusid. Kahetsen sügavalt, kui minu siinolekut peetakse poliitiliseks,» ütles Iisraeli peaminister. «Seda ei olnud mul plaanis. Tahan teid, nii demokraate kui ka vabariiklasi, tänada teie aastaid ja aastakümneid kestnud toetuse eest Iisraelile.»

«Hindame kõike, mida president Obama on Iisraeli heaks teinud,» lisas Netanyahu, viidates kahe riigi tihedale julgeolekukoostööle.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles