N, 23.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

4. aprillil algab taas Mubaraki ja poegade korruptsiooniprotsess

BNS
4. aprillil algab taas Mubaraki ja poegade korruptsiooniprotsess
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Egiptuse ekspresdent Hosni Mubarak with koos oma poja Gamal Mubarakiga Kairo kohtumajas 2013. aasta suvel.
Egiptuse ekspresdent Hosni Mubarak with koos oma poja Gamal Mubarakiga Kairo kohtumajas 2013. aasta suvel. Foto: SCANPIX

Kordusprotsess korruptsioonis süüdistatava Egiptuse ekspresidendi Hosni Mubaraki ja tema kahe poja üle algab 4. aprillil, teatas täna kohtuametnik.

Egiptuse kassatsioonikohus tühistas jaanuaris Mubaraki süüdimõistmise korruptsioonis ning andis korralduse uueks protsessiks ekspresidendi ning tena poegade Alaa ja Gamali üle.

Alama astme kohus mõistis Mubarakile kolme- ning tema poegadele nelja-aastase vanglakaristuse presidendipaleede hoolduseks ette nähtud 14 miljoni euro väidetava väljapetmise eest. Alaa ja Gamal vabastati jaanuaris, Mubarak viibib endiselt sõjaväehaiglas.

Mullu novembris loobus Egiptuse kohus Mubarakile esitatud mõrvasüüdistustest ning mõistis õigeks tema seitse endist julgeolekujuhti, teiste seas siseminister Habib Al-Adly. 86-aastane Mubarak mõisteti 2012. aastal seoses meeleavaldajate tapmisega eluks ajaks vangi,kuid apellatsioonikohus tühistas otsuse ja määras kordusprotsessi.

Mubarak  kukutati 2011. aasta veebruaris pärast 18 päeva kestnud ülestõusu, mis lõpetas tema kolm kümnendit kestnud võimu ning vallandas kaootilise perioodi, mis viis eelmisel aastal tema islamistliku eelkäija Mohammad Morsi tagandamisele.

Märksõnad
Tagasi üles