P, 28.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Briti liberaaldemokraadid pidasid viimase kongressi enne üldvalimisi

BNS
Facebook Twitter
Comments
Asepeaminister Nick Clegg.
Asepeaminister Nick Clegg. Foto: SCANPIX

Võimukoalitsiooni kuuluvad Briti liberaaldemokraadid pidasid pühapäeval viimase parteikongressi enne 7. maile kavandatud üldvalimisi.

Asepeaminister Nick Clegg kinnitas Liverpoolis, et erakonna tegevus valitsuses on väärt uut võimuperioodi koalitsioonis.

Liberaaldemokraadid võitsid 2010. aasta üldvalimistel 24 protsenti häältest, osaliselt tänu oma liidri kindlale esinemisele parteijuhtide teledebattidel.

Sestpeale, kui nad läksid koalitsioonivalitsusse peaminister David Cameroni konservatiividega pärast leiboristide 13 aastat kestnud võimuperioodi, on liberaaldemokraatide populaarsus järsult vähenenud ning viimastel aastatel on see püsinud allpool 10 protsenti.

«Me oleme näidanud, et oleme valmis seadma rahvuslikud huvid esikohale - isegi kui see tähendab hoopi meie populaarsusele lähemas perspektiivis,» ütles Clegg delegaatidele peetud kõnes.

«[Majanduse] taastumine ei oleks toimunud ilma liberaaldemokraatideta,» sõnas ta.

«Me oleme jäänud tugevaks ja resoluutseks, ankurdades valitsuse peavoolu keskmesse, tagades stabiilsuse ning selle, et rasked otsused langetati võimalikult õiglaselt,» rõhutas Clegg.

Clegg prognoosis pühapäeval peetud kõnes, et liberaaldemokraadid võidavad mais kõige kiuste.

«Mul on selge sõnul kõikidele neile, kes meid taas maha kannavad: liberaaldemokraadid on siin, et jääda.»

«Ma olen kuulnud ennustusi. Ma olen näinud küsitlustulemusi. Kuid lubage mul öelda teile seda: me tegutseme palju paremini, kui keegi arvab.»

Liberaaldemokraatidel on 650-kohalises parlamendi alamkojas 56 esindajat. Uutel valmistel on neile prognoositud 24 kohta, millest peaks piisama jäämiseks koalitsiooni.

Clegg nimetas partei järgmise viie aasta prioriteetideks kokkuhoiumeetmete lõpetamise, maksude kärpimise, investeerimise haridusse ja tervishoidu ning meie keskkonna kaitsmise.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles