R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vene vanglaameti eksjuhti kahtlustatakse suurpettuses

Vene vanglaameti eksjuhti kahtlustatakse suurpettuses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aleksandr Reimer varjas Moskva kohtusaalis oma nägu paberilehega.
Aleksandr Reimer varjas Moskva kohtusaalis oma nägu paberilehega. Foto: SCANPIX

Moskvas võeti kinni föderaalse vanglaameti (FSIN) endine peadirektor Aleksandr Reimer, keda kahtlustatakse ligi 3 miljardi rubla (48,2 miljonit eurot) omastamises pettuse abil.  

Presnenski kohus andis eile loa võtta ta vahi alla kuni 31. maini, vahendas Interfax.

Sama kuriteo uurimisega on seotud Reimeri asetäitja Nikolai Krivolapov, kes peab viibima koduarestis. Lisaks on vahi alla FSINi allaasutuse juht Viktor Opredelenov ning hankega seotud ärimees Nikolai Martõnov.

Korruptsiooniafääri uurivate ekspertide oletusel kasseeriti vangidele hangitud elektrooniliste jalavõrude eest riigilt sisse liiga palju raha, pannes enda jaoks kõrvale 2,7 miljardit rubla.  

Ametivõimude väitel näitasid afääriga seotud isikud, et riik peab jalavõru eest maksma 108 000 rubla (1750 eurot), kuigi selle tegelik hind oli 19 000 rubla (305 eurot), rääkis juurdluskomitee ametlik esindaja Vladimir Markin.

Uurijate väitel oleksid isegi kullast käeketid osutunud odavamaks.

Ekspertide väitel leidis vangide jalavõrusid puudutav pettus aset aastatel 2010-2012. Reimer valiti FSINi juhiks 2009. aastal ja vabastati sealt 2012. aastal. Mees ise oma süüd ei tunnista.

Prokuratuur algatas juhtunu uurimiseks kriminaalasja paragrahvi 159 alusel. Süüdimõistmisel ähvardab Reimerit kuni kümne aasta pikkune vangistus.

Venemaal on korruptsioon teravaks probleemiks ja sageli on see seotud just riigihangetega.

Märksõnad
Tagasi üles