Nemtsovi mõrvas süüdistatav: mult pressiti ülestunnistus välja

Zaur Dadajev täna kohtu ees.

FOTO: SCANPIX

 Zaur Dadajev, keda süüdistatakse Vene opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi mõrvas, kinnitas täna kohtus, et teda survestati end mõrvas süüdi tunnistama ning tal pole tapmisega mingit pistmist.

«Ma olin tapmise ajal kodus. Pealtnägijaid polnud, keegi ei näinud mind mõrvakohas,» sõnas Dadajev Moskvas kohtus.

Samuti eitas Dadajev, et teeb uurijatega aktiivselt koostööd.

«Mind röövisid inimesed, keda ma ei teadnud, mind peksti. Mind toodi kohta, mida ma ei teadnud ning mind ähvardati mu sõbra Ruslan Jusupovi eluga,» ütles ta.

«Ma ei tea, kuidas ma sattusin juurdluskomitee kätte,» ütles ta.

Nemtsov lasti maha 27. veebruari hilisõhtul Moskva kesklinnas Kremli lähedal Suurel Moskvoretski sillal, kus ta jalutas oma ukrainlannast tüdruksõbraga.

Juurdluskomitee esindaja sõnul andis Dadajevi ülestunnistus ning aktiivne koostöö uurijatega alust uskuda, et viis inimest, kes kahtlustatuna mõrvas vahistati, on mõrva eest tõepoolest vastutavad.

Lisaks Dadajevile on ametliku süüdistuse saanud Hamzat Bahhajev, Šadid Gubašev, Anzor Gubašev ja Tamerlan Eskerhanov.

Uurimiskomitee teatel kahtlustavad nad, et peavad Nemtsovi tapmisega seotud isikuid organiseeritud grupiks.

Raadiojaama Ehho Moskvõ internetiküljel kirjutati 11. märtsil samuti, et Dadajev tunnistas enda sõnul süüd, et päästa sõpra. Dadajev rääkis teda vaatamas käinud avaliku järelvalve komisjoni inimõiguslastele, et oli kinnipidamise hetkel koos oma endise kolleegiga pataljonist Sever Ruslan Jusupoviga. Operatiivtöötajad lubasid Dadajevi kinnitusel tema seltsimehe vabastada, kui Dadajev süüd tunnistab.

Nemtsovi liitlased uurimiskomisjoni ametlikku versiooni ei usu ja kahtlustavad, et viit tšetšeeni süüdistades juhitakse tähelepanu kõrvale sellelt, kes mõrva tegelikult tellis.

Tagasi üles