T, 5.12.2023

Euroopa Lennuohutusamet on teadlik Saksamaa probleemidest

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Naine põlvitab Düsseldorfi lennujaamas küünalde ja lillede juures, mis on toodud sinna Germanwingsi lennukatastroofi ohvrite mälestuseks.
Naine põlvitab Düsseldorfi lennujaamas küünalde ja lillede juures, mis on toodud sinna Germanwingsi lennukatastroofi ohvrite mälestuseks. Foto: SCANPIX

Euroopa Lennuohutusamet (EASA) oli juhtinud tähelepanu Saksamaa probleemidele lennuohutusreeglite järelevalve osas enne 24. märtsil odavlennufirma Germanwings lennukiga aset leidnud õnnetust, kirjutas ajaleht Wall Street Journal.

Lehe andmeil on Saksamaal lennuohutuse eest vastutav amet krooniliselt alamehitatud, mis kärbib selle võimet lennukite ja meeskondade kontrolli läbi viia. Töötajate nappus mõjutas ka arstlikke läbivaatusi, kirjutas Wall Street Journal.

Euroopa Komisjoni pressiesindaja sõnul on Saksamaalt nõutud, et ta viiks oma lennundusvaldkonna reeglitega vastavusse.

Germanwingsi Airbus 320 sööstis Prantsuse Alpides vastu mäekülge 24. märtsil. Kõik lennukis olnud 150 inimest hukkusid. Lennuki mustade kastide andmed näitasid, et lennuki kaaspiloot Andreas Lübitz põhjustas õnnetuse tahtlikult.

Germanwingsi emafirma Lufthansa on sattunud kõrgendatud tähelepanu alla, kui selgus, et ettevõttes teati Lübitzi kunagisest tõsisest depressioonist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles