T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kadri Liik: Ukrainas on korruptsioon jätkuvalt väga suur probleem

Raul Sulbi
, toimetaja
Facebook
Comments
Euroopa Välissuhete Nõukogu programmidirektor Kadri Liik.
Euroopa Välissuhete Nõukogu programmidirektor Kadri Liik. Foto: Peeter Langovits

Äsja Kiievist naasnud Kadri Liik ütles, et Ukrainas on korruptsioon jätkuvalt väga suur probleem ja paljude inimeste jaoks endiselt enesestmõistetav asjade ajamise viis, samas möönis ta, et kohtus visiidi ajal ka paljude selliste inimestega, kelle jaoks see ei ole normaalne ja kes üritavad selle vastu midagi ette võtta.

«Need inimesed on erinevatel ametikohtadel parlamendis ja ministeeriumides, nad teavad, mida on vaja teha ja nad püüavad seda teha, see on tõesti väga suur ja raske ülesanne, sest riigiaparaat ei tööta nii nagu peaks, parlament võib võtta vastu seadusi, puuduvad need, kes neid jõustaksid, see on väga suur ülesmäge rännak praegu,» lausus Euroopa Välissuhete Nõukogu programmidirektor Liik ETV saates «Välisilm», vahendas ERR Uudised.

Liik kohtus ka president Petro Porošenkoga, kes tundus olevat väga meelekindel osas, mis puudutab Minski teist rahulepet.

«Ta oli kindel, et ta ei hakka Ukraina põhiseaduse üle läbi rääkima Moskvaga, mäletatavasti oli Minski leppes klausel detsentraliseerimise kohta, mida Moskva tahaks interpreteerida kui föderaliseerumist, ta ütles, et Moskvaga ta sellest ei räägi, aga kui mõned inimesed Ukraina sees soovivad seda arutada, siis ta paneb selle referendumile, ta oli kindel, et ta selle võidab,» rääkis Liik.

«Porošenko kavatseb lepet võtta täht-tähelt ja minna omas interpreteeringus lõpuni eeldusel, et Lääs teda ka toetab,» lisas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles