T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Duumaspiiker: USA tõttu on araabia kevadest saanud araabia talv

BNS
Facebook
Comments
Riiigiduuma spiiker Sergei Narõškin.
Riiigiduuma spiiker Sergei Narõškin. Foto: Sergei Narõškin

Vene riigiduuma esimees Sergei Narõškin on seisukohal, et USA ajab Lähis-Idas ebastabiilsust külvavat välispoliitikat.

«Hinnates olukorda regioonis tervikuna, mis läheb pidevalt keerulisemaks ja on väga pingeline, mõistame me, et nn araabia kevad on välisjõudude mõjul üha enam muutumas araabia talveks,» ütles Narõškin, kohtudes teisipäeval Moskvas Iraagi parlamendi spiikri Salim al-Jabouriga.

Selle tulemusel on potentsiaalselt rikas ja õitsev regioon muutunud ebastabiilsuse territooriumiks, lisas ta.

«Me mõistame samuti, et see sai võimalikuks mõnede riikide, eeskätt USA hegemonistlike püüdluste tulemusel, nende välispoliitika lisab olulist ebastabiilsuse elementi, tekitades maailma erinevais paigus, sealhulgas Lähis- ja Kesk-Idas kaose tsoone,» ütles Vene poliitik.

Tema hinnangul jääb mulje, et lääneriikidele on kasulik tekitada Lähis-Idas, Kesk-Idas, Põhja-Aafrikas hõõguvaid konflikte.

Samuti rõhutas Narõškin, et sunniidi äärmusrühmitus Islamiriik ohustab kogu maailma. «Venemaa toetab järjekindlalt Iraagi iseseisvust ja territoriaalset terviklikkust ning me teame hästi, et Iraak seisab silmitsi väga suurte raskustega: Islamiriik kujutab endast tohutut ohtu mitte ainult Iraagile, vaid ka naaberriikidele,» ütles duumaspiiker.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles