Pentus-Rosimannus Leedus: Kohvrile esitatud süüdistused on ebaselged

FOTO: SCANPIX

Venemaal vangistuses oleva Eesti kaitsepolitseiniku Eston Kohvri vastu ei ole esitatud selgeid süüdistusi, ütles välisminister Keit Pentus-Rosimannus kolmapäeval Vilniuses.

Kohver rööviti mullu 5. septembril Eesti territooriumilt ja viidi jõuga Venemaale.

«Praegune olukord on endiselt halb. Meie konsul kohtub temaga kaks korda kuus. See on tema jaoks ainus võimalus hoida välismaailma ja oma perega sidet,» lausus Pentus-Rosimannus Vilniuses ajakirjanikele.

Eesti välisministri sõnul on selge, et Kohvrile ei võimaldata õiglast kohtumõistmist. «Teda on hoitud kinni seitse kuud ning endiselt pole selge, milles täpselt teda süüdistatakse. See on järjekordne näide sellest, kuidas Venemaa rikub rahvusvahelist õigust,» sõnas ta.

Leedu välisministri Linas Linkevičiuse sõnul on Leedu Kohvri juhtumi puhul Eestiga solidaarne.

«Eesti kaitsepolitseinik Kohver rööviti seitse kuud tagasi ajal, kui ta täitis Eesti territooriumil tööülesandeid. Meie hinnangul hoitakse teda Venemaal ebaseaduslikult kinni. Me tahame kasutada võimalust taas kord mõista hukka kogu olukord ning nõuda tema vabastamist,» lausus Leedu esidiplomaat.

Linkevičiuse sõnul nõuab Leedu samuti rahvusvahelisest õigusest kinnipidamist, mille rikkumine on tema hinnangul muutunud Venemaa jaoks traditsiooniks, kui «meenutada piloot Nadija Savtšenko juhtumit».

Tagasi üles