Saudi Araabia lubas jätkuvalt vastata mässuliste rünnakutele

Jeemeni naine relvaga Dar Saadi linnaosas

FOTO: SCANPIX

Saudi Araabia lubas kolmapäeval jätkuvalt vastata mässuliste vägede edasitungimisele ja igasugustele rünnakutele.

«Kui huthid või nende liitlased teevad mingisuguseid agressiivseid käike või üritavad edasi tungida, siis järgneb vastus,» kinnitas Saudi Araabia suursaadik Ühendriikides Adel al-Jubeir.

Jeemeni šiiamässulised nõudsid kolmapäeval Saudi Araabia ja tema liitlaste rünnakute täielikku lõpetamist ja kõnelusi ÜRO vahendusel.

Saudide juhitav koalitsioon teatas teisipäeval, et lõpetab Jeemeni-operatsioonide esimese faasi ehk õhurünnakud, ent õhulöögid on kolmapäeval sellest hoolimata jätkunud.

«Me nõuame, pärast Jeemeni-vastase agressiooni täielikku lõpetamist ja blokaadi kaotamist, et jätkuks poliitiline dialoog ÜRO toetusel,» ütles huthi mässuliste kõneisik Mohammed Abdulsalam.

Jeemenis puhkes märtsis relvakonflikt, milles on vastamisi riigi praegust presidenti Abedrabbo Mansour Hadit toetavad jõud ning šiiamässulised huthid ja neid toetavad ekspresidendile Ali Abdullah Saleh'le lojaalsed väed. Saudi Araabia alustas õhurünnakuid huthide vastu 26. märtsil. Ar-Riyadi juhitavasse koalitsiooni kuulub kümme riiki.

Tagasi üles