Ukraina naispiloot alustas taas näljastreiki

Ukraina piloot Nadija Savtšenko.

FOTO: SCANPIX

Alates möödunud suvest Venemaal vangis hoitav ukrainlannast lendur Nadežda Savtšenko alustas kolme päeva eest uut näljastreiki.

«Ta ei söö midagi, ainult joob vett. Kaalutakse tema üleviimist tsiviilhaiglasse,» ütles täna Savtšenkoga kohtunud Venemaa presidendi inimõigusnõukogu juht Mihhail Fedotov.

Savtšenko on näljastreiki pidanud ka varem. Mullu detsembris alustatud näljastreigi lõpetas ta alles märtsi alguses tervisliku seisundi halvenemise tõttu.

Vene võimud süüdistavad Savtšenkot kahe Vene riikliku tele- ja raadiokompanii ajakirjaniku tapmisele kaasaaitamises Ida-Ukrainas toimuvas sõjas.

Süüdistuse järgi edastas Ukraina vabatahtlike pataljonis Aidar võidelnud elukutseline lendur Savtšenko Ukraina armee suurtükiväelastele ajakirjanike asukoha, mille peale avati surmav tuli. Savtšenko väitel on see väljamõeldud süüdistus, mis esitati talle pärast seda, kui ta langes vangi Ukraina nn separatistide kätte ning viidi väevõimuga Venemaale.

Ukraina üldsus peab Savtšenkot Venemaaga Donbassi pärast peetava sõja pantvangiks. Paljude ukrainlaste jaoks on möödunud aasta sügisel Ukraina parlamenti valitud Savtšenkost saanud juba enam kui aasta kestnud vastasseisu sümbol.

Tagasi üles