McCain rebis Obamast ette
Reutersi video lisatud!

USA vabariiklaste presidendikandidaat John McCain suutis viimase nädalaga välja tulla kaotusseisust oma pearivaali  Barack Obama vastu ning ise nelja protsendipunktiga arvamusküsitlusi juhtima minna.

USA Today / Gallupi korraldatud uuringu järgi toetab Arizona senaatorit praegu 50 protsenti valimisteks registreeritud küsitletutest, samas kui tema mustanahalist kolleegi Illinoisist peab paremaks valikuks 46 protsenti, vahendas Reuters.

Obama juhtis samas alles nädal varem suure konkurendi ees seitsme protsendipunktiga. Küsitletuid oli veidi üle tuhande. Uut presidenti hakkavad ameeriklased vähem kui kahe kuu pärast. Mõlemad kandidaadi on võtnud oma kampaania peateemaks «muutused».

McCaini vahespurdi põhjuseks peetakse vabariiklaste kongressi, kus tegi oma eduka debüüdi ootamatult asepresidendi kandidaadiks valitud Sarah Palin, samuti suuremat pühendumist majandusteemadele, millele seni on rohkem tähelepanu pööranud demokraadid.

CBSi telekanalil pühapäeval avaldatud intervjuus lubas McCain ka seda, et kui tema tõuseb võimule, siis toob ta oma valitsuskabinetti ka rohkem kui ühe vastaspartei esindaja, et muuta senist poliitilist atmosfääri Washingtonis.

 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles