T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soome koalitsioonikõnelustel käib töö strateegiliste eesmärkide kallal

BNS
Facebook Twitter
Comments
Juha Sipilä (paremalt) koos Põlissoomlaste juhi Timo Soini ja Koonderakonna juhi Alexander Stubbiga.
Juha Sipilä (paremalt) koos Põlissoomlaste juhi Timo Soini ja Koonderakonna juhi Alexander Stubbiga. Foto: SCANPIX

Soome koalitsioonikõnelused jätkuvad täna heas koostöövaimus ning erakondade juhid kinnitavad, et asi edeneb ja töörühmad peaksid kolmapäevaks määratud tähtajaks oma tööga lõpule jõudma.

Koonderakonna esimees Alexander Stubb ütles, et tema hinnangul ei ole suundades suuri erimeelsusi. «Nüansside üle muidugi arutatakse, aga ma usun, et põhisuundades jõutakse üksmeelele,» ütles ta.

Keskerakonna esimehe Juha Sipilä sõnul jätkub töö 5-7 strateegilise eesmärgi valimiseks. Eesmärk on kindlaks määrata asjad, mis võimaldaksid heaoluühiskonda tänapäeva nõuetele kohandada.

Jätkub ka töörühmade tegevus. Neis vaetakse Euroopa Liidu, immigratsiooni- ning välis- ja julgeolekupoliitikaküsimusi.

Põlissoomlaste juhi Timo Soini sõnul edeneb töörühmade töö iseseisvalt ja neid ei ole olnud vaja tagant torkida.

Välis- ja julgeolekupoliitika töörühm alustas alles eile õhtul. Soini ütles, et aluseks võetakse Ilkka Kanerva töörühma nägemus, millele lisatakse midagi NATO ja arengupoliitika kohta.

Koalitsioonikõnelustest võtab osa ka endine Keskerakonna peaminister Matti Vanhanen, kes kiitis Sipilä juhitavate kõneluste stiili. «See on märgatavalt meeldivam viis kui minu ajal,» sõnas ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles