P, 11.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Renzi Ülemkogul: kui see on teie idee Euroopast, võite te selle endale jätta

BNS
Facebook Twitter
Comments
Itaalia peaminister Matteo Renzi eile Brüsselis.
Itaalia peaminister Matteo Renzi eile Brüsselis. Foto: SCANPIX

Itaalia peaminister Matteo Renzi kritiseeris eile oma Euroopa Liidu kolleege suutmatuse eest toetada Euroopa Komisjoni ettepanekut kohustuslike põgenikekvootide kehtestamisest, ütlesid allikad.

Euroopa Liidu valitsusjuhtide üle kümne tunni kestnud ülemkogul Brüsselis jõuti kokkuleppele, et riigid panustavad Vahemerekriisi lahendamisesse vabatahtlikult ja vastavalt oma võimekusele.

Liidrid jõudsid üksmeelele, et juulikuu jooksul pannakse paika mehhanism, kuidas jagada liikmesriikide vahel kahe aasta jooksul vabatahtlikult ning riikide võimekust arvestades 60 000 põgenikku.

«Kui see on teie idee Euroopast, võite te selle endale jätta,» vahendasid allikad AFP-le Renzi sõnu Brüsselis Euroopa Ülemkogul 27 EL-i kolleegile.

«Pakkuge meile solidaarsust või ärge raisake meie aega,» tsiteeriti Itaalia valitsusjuhti. «Kui te ei taha 40 000 vastu võtta, ei ole te väärt Euroopa nime,» lausus Renzi.

Euroopa Komisjon varasem ettepanek nägi ette Euroopasse saabunud 40 000 Süüria ja Eritrea põgeniku ümberjaotamist EL-i liikmesriikide vahel ning väljaspool Euroopat põgenikelaagrites elava 20 000 süürlase ümberasustamist.

Selle aasta jooksul on Itaaliasse saabunud juba üle 40 400 sisserändaja, teel üle Vahemere on surma saanud umbes 1770 inimest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles