Armeenia president: valitsus laseb uurida elektrihinna tõstmise otstarbekust

Armeenia president Serž Sargsjan

FOTO: SCANPIX

Armeenia valitsus võtab enda kanda elektrihinna tõusu koorma, kuni viiakse lõpule energiakompanii Armeenia Elektrivõrgud audit, ütles president Serž Sargsjan laupäeval.

Presidendi sõnul soovitab ta valida tunnustatud rahvusvaheline konsultatsioonifirma, millel oleks lai kogemus energiasektorist, ning paluda tal vastata koos audiitorfirmaga küsimusele, kui soovitav on elektrihinna tõstmine ning mis ohud võivad energiasüsteemile tekkida, kui tariife ei tõsteta.

«Ma olen veendunud, et oleks äärmiselt ohtlik tühistada otsus elektrihinna tõstmisest. Sestap võtab valitsus täielikult enda kanda tariifide tõusu koorma, kuni see kompanii koostab järeldused,» ütles ta.

«Kui järeldused kinnitavad elektrihinna tõstmise otstarbekust, siis tuleb seda teha ning tarbijad hakkavad maksma uute tariifide järgi ilma kahtlustusteta», sõnas Sargsjan.

«Kui järeldused aga kinnitavad elektrihinna tõusu alusetust, siis rakendab valitsus meetmeid, et tagastada jaotusvõrkudele makstud lisaraha ning ametnikud, kes on midagi hooletusse jätnud, tuuakse kohtu ette.»

Plaan elektrihindu tõsta viis Armeenias ulatuslike rahutusteni.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles