Venelased leiutasid heterolipu

Traditsioonilist peremudelit reklaamiv lipp langes internetis kohe pilkeobjektiks.

FOTO: Kuvatõmmis

Venemaa võimupartei Ühtne Venemaa esitles sel nädalal uut, «heteroseksuaalset» lippu, mille eesmärk on olla vastukaaluks seksuaalvähemuste kasutatavale vikerkaareplagule.

Lipul on kujutad seismas omavahel kätest kinni hoidvat meest, naist ja kolme last. Nende all venekeelne kiri «tõeline perekond».

«See on meie vastus samasooliste abielule, mis on mõnituseks perekonna ideele,» selgitas Ühtse Venemaa Moskva haru asejuht Aleksei Lisovenko ajalehele Izvestija. «Me peame hoiatama geipalaviku eest kodus ja kaitsma traditsioonilisi väärtusi.»

Lipp toodi rahva ette kolmapäeval toimunud iga-aastasel Perekonna, Armastuse ja Truuduse päeval. Uudis tekitas Vene sotsiaalmeedias hulgaliselt iroonilisi postitusi – näiteks laaditi üles samasugune lipp vikerkaarevärvides kujutatuna, samuti pilte alasti meestest ja samasoolistest paaridest, kõrval sõnad «tõeline perekond».

Kuigi homoseksuaalsus on Venemaal endiselt tabu all, võib seoses geide õigusliku olukorra paranemisega mujal maailmas märgata suhtumise pehmenemist. Näiteks kuulutas skandaalne saatejuht Dimitri Kisseljov: «Seksuaalvähemuste kogukond on fakt. Lõppude lõpuks teeb armastus imesid. Kes on selle vastu?»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles