Türgi lubab Ühendriikidel kasutada lennuväebaasi ISi pommitamiseks

Türgi president Recep Tayyip Erdogan ja USA president Barack Obama arutasid ISiga võitlemise strateegiat juba Walesis.

FOTO: / AA / TT/ANADOLU AJANSI

Türgi lubab Ühendriikidel kasutada Incirliki lennuväebaasi sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) pommitamiseks, teatasid neljapäeval USA ametnikud.

Ankara ja Washington jõudsid kokkuleppele pärast kuid kestnud läbirääkimisi, kuid avaldus tuli samaaegselt uudistega, et Türgi tankid avasid neljapäeval tule ISi positsioonidele Süürias, kust tulistatud kuulide läbi oli neljapäeval hukkunud üks ja haavata saanud neli Türgi sõdurit.

Türgi peaministri Ahmet Davutoğlu administratsioon teatas neljapäeval, et võimud kavatsevad rakendada kõiki vajalikke meetmeid riikliku julgeoleku ja avaliku korra tagamiseks.

Türgi president Recep Tayyip Erdogan ja USA president Barack Obama leppisid päev varem kokku kahe riigi koostöö tõhustamises võitluses sunniitliku äärmusrühmitusega Islamiriik (IS), teatas Valge Maja.

Presidendid pidasid kolmapäeval telefonivestluse, kus arutasid regionaaljulgeolekut ja muu hulgas võimalusi Türgi ja Süüria piiri kindlustamiseks, et sealt ei pääseks üle välisvõitlejaid, kes soovivad liituda pühasõdalastega.

Tagasi üles