Ilmselgelt on sellised seisukohavõtud väga kaugel Prantsusmaa ametlikust positsioonist. Juba kurikuulsaks saanud visiit on Prantsuse valitsuse ja ülejäänud parlamendiliikmete hulgas tekitanud suurt meelehärmi.
Näiteks välisminister Laurent Fabius ütles, et rahvusvahelist õigust rikkuv visiit šokeerib teda. Lisaks on välisministeerium visiiti tauninud, hoiatades, et see õõnestab Prantsuse diplomaatide seniseid pingutusi Ukraina kriisi de-eskaleerimiseks.
Delegatsiooni juhtfiguur on Thierry Mariani, kes on parlamendi eriliige. Nimelt olid tema valijateks välismaal – Ida-Euroopas, Venemaal, Aasias ja Okeaanias – elavad prantslased. Ta juhib koos Venemaa Raudteeorganisatsiooni juhi Vladimir Jakuniniga assotsiatsiooni Prantsuse-Vene Dialoog, mis ongi visiidi peakorraldaja ja mille eesmärgiks on kahe riigi kultuuri- ja poliitiliste suhete parandamine.
Mariani kuulub Prantsusmaa endise presidendi Sarkozy erakonda Vabariiklased. Parlamendis on Mariani kõige parempoolsema tiiva, Rahva Õiguse esindaja. Üks sõltumatu ajalehe Novaja Gazeta allikas on teda nimetanud ka mitteametlikuks „vene asjade ministriks“.
Yves Pozzo di Borgo on tuntud oma USA-kriitiliste väljaütlemiste poolest. Pärast seda, kui juunis selgus, et USA saatkond luurab Prantsuse võimude järele, väljendas Pozzo di Borgo arvamust, et kui Prantsusmaal oleks vähegi eneseaustust, hävitaks riik USA saatkonna. Senaator on korduvalt kutsunud USAd üles „lõpetama sekkumist Ukraina siseasjadesse“. Pozzo di Borgo rõhutab sageli, et on Vene tsaar Aleksander II nõuniku järeltulija.
Nicolas Dhuicq kuulub Mariani kombel samuti Sarkozy erakonna kõige parempoolsemasse tiiba. Ka tema on korduvalt käinud Venemaal visiidil. 2012. aastal avaldas ta parlamendis arvamust, et terrorism ja samasoolised pered on omavahel seotud. Dhuicq on öelnud, et Ukraina ei peaks püüdma säilitada oma „näilist ühtsust“.