Iisraeli kaitseminister nimetas asunike rünnakut terroriaktiks

Iisraeli kaitseminister Moshe Yaalon.

FOTO: SCANPIX

Iisraeli kaitseminister Moshe Yaalon nimetas täna palestiina väikelapse elu nõudnud süütamist juudiasunike poolt terroriteoks.

«Süütamine ja palestiina väikelapse mõrv on terroriakt,» seisab Yaaloni avalduses seoses Läänekaldal Nabluse lähedal toime pandud rünnakuga. «Me ei luba terroristidel palestiinlaste elusid võtta.»

Jordani Läänekaldal sai juudiasunike süüdatud tulekahjus 18-kuine palestiina laps surma ja tema vanemad vigastada, teatasid täna Palestiina julgeolekuallikad.

Neli asunikku panid põlema maja palestiinlaste küla sissesõidutee ääres, kritseldasid seinale grafiti ja põgenesid naabruses asuvasse asundusse.

Paremäärmuslikud juudi aktivistid on vandalismi- ja vägivallategusid palestiinlaste ja Iisraeli araablaste vastu toime pannud aastaid, rünnates kristlaste ja moslemite pühapaiku ja isegi Iisraeli sõdureid.

Läänekalda asundused on olnud suurimaks takistuseks kõnelustel palestiinlastega, kes näevad seda maad osana oma tulevasest iseseisvast riigist. Lääneriigid on kutsunud Iisraeli üles selliseid projekte lõpetama.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles